Devasa Balina Konuştu: Bitcoin İçin Giriş Seviyesi Bu!

Mevcut ayı piyasasında Bitcoin’de 1 milyar doların üzerinde kayıp yaşamasına rağmen, Michael Saylor’un inancı sarsılmaz. Salı günü Bitcoin serbest düşüşteyken, firmasının böyle bir duruma iyi hazırlandığını söyledi. Firması Microstrategy, bir Bitcoin stratejisini benimsemeden önce volatilite için hükümler hazırladığını açıkladı.

Bitcoin, en iyi performans gösteren varlık

Çarşamba günü CNBC’ye konuşan Saylor, firmasının Bitcoin stratejisini diğer tüm alternatiflere karşı test ettiğini söyledi. Michael Saylor, firmanın Bitcoin stratejisinin Microstrategy, Bitcoin düşüşünü Ağustos 2020’de geri aldığında yapıldığını belirtti.

Aslında, Bitcoin’in neden uzun vadede en iyi performans göstermeye edeceğini düşündüğünü vurguladı. Saylor, herhangi bir zaman diliminde, ister iki, ister beş veya on yıl olsun, BTC’nin en iyi performans gösteren varlık olacağını düşünüyor.

Microstrategy CEO’su ayrıca, Bitcoin’i kârda tutmanın geçiş noktasının dört yıl olduğunu belirtti. BTC’nin dört yıldaki hareketli ortalamasının ortalama 21.685 dolar olduğunu söyledi:

Dört yıl boyunca Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra kimse para kaybetmedi. BTC’nin dört yıldaki SMA 21.685 dolar.

Michael Saylor’ın stratejisi: Büyük giriş noktası

Bu arada, Bitcoin şu anda Saylor’un bahsettiği SMA ile aynı fiyat aralığında işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre BTC, son 24 saatte %8,53 düşüşle 20,569.12 dolardan işlem görüyor. Şimdi büyük bir alım fırsatı olup olmadığı sorulduğunda Saylor, “kesinlikle” yanıtını verdi. Bu güvenini şöyle açıkladı.

Bitcoin, dünyanın en güçlü bilgisayar ağı tarafından desteklenmektedir. Bir ulus devlet saldırısının veya kurumsal bir saldırının ötesindedir. Dünyada benzeri yok. Bu, Bitcoin’e girmek için ideal giriş noktasıdır.

Saylor, Bitcoin’in son birkaç gündeki dik düşüşüyle ​​ilgili endişeleri de yorumladı. Firmasının olası marj çağrısı hakkında konuşmaları üzerine şunları söyledi:

Milyarlarca dolarlık bir bilançoda, teminatlandırmamız gereken sadece 200 milyon dolarlık bir kredimiz var ve şu anda bu konuda 10 kat fazla teminatlandırılmış durumdayız.

Microstrategy’nin toplam Bitcoin sermayesi, ortalama 30.700 dolardan satın alınan 129.918 BTC. Firma, Tesla ve Güney Amerika ülkesi El Salvador’dan sonra en büyük kurumsal BTC sahibidir.

Balinalar Bitcoin’e hücum ediyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız bir Santiment tweet’ine göre, Bitcoin son 24 saat içinde toplam 12.969 balina işlemi gerçekleştirdi. Bu, Mayıs 2021’den bu yana ağda gözlemlenen en büyük miktar. Bu rakamlar, mevcut fiyatlara balinalar arasında güçlü bir ilgi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin borsa girişleri, daha fazla düşüşe işaret eden üç buçuk yılın en yüksek seviyelerine sıçradı. Ayrıca analistler, yatırımcılar için daha çok acının geleceğini söyledi. Bu bağlamda, on-chain analitik platformu CryptoQuant analisti şunları söylüyor:

Önümüzdeki 670 gün içinde, BTC önümüzdeki altı ayda teslim olacak ve döngünün dibine vuracak (14-21 bin dolar), ardından 2023’ün çoğunda 28-40 bin dolar civarında kesecek ve bir sonraki yarıya kadar tekrar 40 bin dolar olacak.

Related Posts

Toplam kredi stoku haziran sonunda 6,6 trilyon liraya ulaştı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi datalarına nazaran, haziranda bankalar 6 trilyon 347 milyar liralık, finansal kiralama şirketleri …

Geçiş kolaylaşsın şart koşulmasın

Mithat Yurdakul  – Bankalar, emeklileri promosyonla kendilerine çekmeye çalışırken, aldıkları promosyonlar piyasanın altında kalan emekliler de …

8’den Fazla Bilen Analist: Bu 3 Altcoin Fena Kopabilir! 

İsabetli tahminleriyle tanınan popüler bir analist, ayı piyasasında dikkatleri çeken üç altcoin projesini paylaşıyor. Analiste göre lider altcoin …

Türkiye’de 7 ayda 1,8 milyonu aşkın gayrimenkul satış süreci yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye nazaran, geçen ay 222 bin 578 …

Bakan Karaismailoğlu: Phaselis Tüneli ile bölgede karbon salınımı yıllık 1842 ton azaldı

Kaş, Demre, Finike, Kumluca üzere batı ilçelerine hem turizm hem de sebze-meyve nakliyeciliğinde ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan Phaselis …

Küba’da ham petrol depolama tesisinde patlama

Küba’da limandaki ham petrol depolama tesislerindeki patlamalarda 77 kişi yaralanırken, 17 itfaiyecinin kayıp olduğu açıklandı. Küba basınında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.