Galatasaray’da hedef 1 milyar TL! Başkan Dursun Özbek açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, GS TV’de gündemi değerlendirdi. Camialarına şeffaf olmak için bu toplantıyı düzenlediklerini kaydeden Dursun Özbek, transferde 26 milyon euronun harcandığını söyledi. Özbek, geçen seneyle kıyaslamalar yaparak, “Galatasaray’ın 1 kuruşu bile düşünülerek transfer harcamaları yapıldı. Geçen transfer döneminde 28 milyon euro para harcanmış, biz bu dönemde 26 milyon euro harcadık. 

Ross ve Yusuf Demir için yaklaşık 7.7 milyon euro bonservis ödedik. Geleceğimizi güvene aldık. Bunlar dışında ise 18 milyon euro kalıyor. Oyuncu satarak 12-13 milyon euroluk bir gelir elde ettik. Kalan 5-6 milyon euroya bakarsak, muhteşem bir süreç geçirmişiz. Geçen sezon 28.6 milyon euro maaş ödedik. bu sene ise 29.3 milyon euro maaş ödeyeceğiz” dedi. Kadroya katılan Icardi, Mertens, Torreira ve Mata gibi yıldızlara değinen Galatasaray Başkanı, “Porto, Arsenal, Napoli, Manchester United, Benfica ve PSG’den oyuncular alındı. Galatasaray’a bu kadar yıldız futbolcunun transfer edildiği başka bir transfer dönemi hatırlamıyorum. Icardi kiralıktır ve Galatasaray’ın marka değeri tercih etmesindeki en önemli sebeptir. Icardi 20 gol atarsa, 75 bin euro bonus alacak. Maç kazanınca vereceğimiz bonusla birlikte, maç başına 3 bin euro alacak. Bir tek Mertens’e imza parası verdik. 1.2 milyon civarı” ifadelerini kullandı.

‘Mecidiyeköy’den 1 milyar TL’

Başkan Dursun Özbek, Mecidiyeköy’de kulübe ait binayla ilgili, “Daha önce otel olarak inşa ettiğimiz binayı rezidansa çevirdik. Galatasaray, bu binadan 1 milyar TL’ye yakın para kazanacak. Bu paranın yarısı, Bankalar Birliği’ndeki kredinin 2 milyar 200 TL olan ana para hesabının bir kısmını kapatmaya gidecek. Diğer yarısı, Galatasaray’ın Kemerburgaz ve Florya’daki faaliyetlerine destek vermek için kasaya girecek” dedi.

‘Artık keyif veriyor’

Takıma güvendiğini vurgulayan Dursun Özbek, “1 günde yapılan transferler değil bunlar. Emek var içinde. Özellikle Erden kardeşim, scout ekibimizle, hocamızla beraber çok iyi bir ekip çalışması var burada. Hakikaten güçlü bir takım olduk. Umarım, kazasız ve belasız bir şekilde sezonu tamamlarız. Galatasaray artık keyif veriyor” yorumunu yaptı.

‘A Takımımız Kemerburgaz’a’

Kemerburgaz’daki son durumu aktaran Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A takımını yeni sezonda buraya taşımak istediklerini söyledi. Özbek, “Kemerburgaz’daki arazinin tapusunu aldık. Üst kullanım hakkı tapusunu aldığınız zaman, burada proje yapma fırsatınız oluyor. Şu an zemin etüdü yapılıyor. Eyüp Belediyesi’ne başvurucağız ve ‘Kemerburgaz Projesi’ yakında başlayacak. Yeni sezonda A takımımızı buraya almayı düşünüyoruz. Birinci fazda, A takım binasını yapıp birkaç sahayla hemen hizmete açma planımız var” ifadelerini kullandı.

‘Kasadan para çıkmadı’

Galatasaray Adası’ndan bahseden Başkan Dursun Özbek, kulübün birlik beraberliği için bu projenin önemine değindi. Sarı-kırmızılı başkan, “Galatasaray Adası’nda hazineye ait olan parsellerin tapusunu 30 yıllığına aldık. Bu tapular üst kullanım hakkı tapusudur. Yenileme çalışmalarında kulübün kasasından hiç para çıkmadı” dedi.

‘Bankalar Birliği için kullanacağız’

Bankalar Birliği anlaşmasını kapatmaları gerektiğini bir kez daha yineleyen Başkan Dursun Özbek, kafalarındaki planı da paylaştı.  Başkan Özbek, şunları paylaştı: “Mecidiyeköy’den gelecek fon, Riva’dan gelecek fon, Florya’dan gelecek fon… Bunları toplayınca büyük bir sayı ortaya çıkıyor. Bu parayı Bankalar Birliği anlaşmasını kapatmak için kullanacağız. Günde 1.2 milyon TL faiz ödüyoruz. Yıllık yaklaşık 400 milyon lira. 400 milyon lira faiz ödeyen bir kulüp, sürdürülebilir sportif başarı sağlayamaz.”

Florya mutabakatı

Florya arazisiyle ilgili konuşan Başkan Dursun Özbek, buranın tamamının Galatasaray’a satılması için görüşmeler olduğunu söyledi.
Özbek, “Florya’da bir kısım Galatasaray’ın tapulu malı. Bir kısmı da Emlak Konut’un tapulu malı. Bugün itibarıyla yaptığımız görüşmelerde, Emlak Konut’tan kendi tapularında olan kısmın bize satılması için bir mutabakatımız var. Değerli Bakanım Murat Kurum ve Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimiz var. Buranın Galatasaray’a satılması, Galatasaray kulübünün bütünü burada inşai faaliyete başlaması için görüş birliği sağlandı” diye aktardı.

Related Posts

Marmaris’te orman yangınına neden olan şahsa ait karar

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki yangının çıkış sebebiyle ilgili yürütülen çalışma kapsamında Yalancıboğaz Adaağzı mevkiisindeki bulgular üzerine …

Avcılar’da kedilere su veren 6 yaşındaki çocuğa site idaresinden para cezası

Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde bir sitede, yaz aylarında sokak hayvanları için su ve mama bırakan çocukların ailelerine idare tarafından ‘Ortak …

Sırp organize suç örgütü liderini öldürenler yakalandı

Emniyet’ten yapılan açıklama şöyle: Türkiye’de 3 yıl önce yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, yasadışı …

Putin’in “askeri seferberlik ilan ettik” açıklamasına dünyadan birinci yansılar

Rusya Devlet Lideri Putin, kısmi askeri seferberlik ilan ederken, Batı ülkelerini suçladı. Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna’da barışçıl tahlil …

Ahmet Parıltı Çebi’den Valerien Ismael’e takviye

Josef’e gösterilen kırmızı kartla başlayan kararlar zincirinin puan kayıplarına yol açtığını savunan Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi “Valerien …

Tolgay Arslan’ın konutuna hırsız girdi

Udinese forması giyen Tolgay Arslan’ın konutuna, Inter ile oynadıkları maç esnasında hırsız girdi. Habertürk’ün haberine nazaran; bir periyot …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.