Göztepe paylarının yüzde 70’i satıldı, birinci yabancı lider vazifeye başladı

TFF 1. Lig’de çaba eden Göztepe’de şirket paylarının yüzde 70’i Sport Republic şirketine devredilirken, başkanlığa Danimarkalı Rasmus Ankersen getirildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Gürsel Aksel Stadı’ndaki pay dönemi nedeniyle gerçekleşen toplantıya Göztepe’de başkanlığı bırakan Mehmet Sepil, Sport Republic şirketinin kurucu ortaklarından Danimarkalı Rasmus Ankersen, Sport Republic şirketinin lideri Henrik Kraft katıldı.

Mehmet Sepil toplantıda yaptığı konuşmada, yaptıkları mutabakatla Göztepe’yi yenilediklerini ve çok büyük bir memnunluk ve gurur yaşadıklarını söyledi.

Rasmus Ankersen’in, Türkiye’nin birinci yabancı lideri olarak tarihe geçtiğini belirten Sepil, bu tarihi anın da Göztepe’nin öncülüğünde gerçekleştiğini aktardı.

‘BİZ DAİMA DALGALARA KARŞI YÜZDÜK’

Göztepe tarihinin birinci yabancı oyuncusunun da Danimarkalı olduğunu anımsatan Sepil, şöyle dedi:

“Bizim birinci yabancı oyuncumuz John Nielsen’di. O da çok sevilen bir Danimarkalı oyuncumuzdu. Efsane takımımızın tek yabancı oyuncusuydu. Bizim Danimarkalılarla yazgımız o günlerden kesişmiş. Artık de Rasmus ve Henrik’le beraberiz. Bizim için yeni bir başlangıç. Göztepe kendini ispat etmiş, Türkiye’de ve İzmir’de birçok taraftarı olan, kitlelerin hürmet duyduğu bir kulüp. Biz Göztepe’yi yeni düzeylere çıkaracağız. Biz daima dalgalara karşı yüzdük. Biz de artık Göztepe olarak dalgayla birlikte yürüyeceğiz.”

‘YENİ BİR GÖZTEPE OLUŞTURUYORUZ’

Rasmus’un başkanlığında yeni bir Göztepe oluşturacaklarını söz eden Sepil, şunları söyledi:

“Özlediğimiz Göztepe’yi, 1970’li yıllarda başarısı olan bir kulübü yine oluşturacağız, birlikte yapacağız. Göztepe çok kıymetli topluluk. Çok ilgili yatırımcı vardı. Rasmus, Türkiye’ye Southampton’ın yöneticisiyle geldi. Torbalı Pancar’da birlikte akademinin yapılacağı toprağa gittiler. Bu davranışlarıyla Göztepe’nin geleceği ile ilgili en kıymetli işareti verdiler. Yeni bir Göztepe oluşturuyoruz, yeni bir ekip oluşturuyoruz. Futboldan sorumlu arkadaşlarımız olacak. Bütün yapılan transferlerin, oyuncular hakkında verilen kararların onlar tarafından alınmasını kararlaştırmıştık. Yeni başlangıcı bütün taraftarımızla, topluluğumuzla hoş bir formda kullanacağımıza eminim.”

‘AMATÖR BRANŞLARI BEN YÖNETECEĞİM’

Bu süreçte kulübü desteklemeye devam edeceğini vurgulayan Sepil, “Burada benim işim tekrar bitmiyor. Devam edeceğim ancak futbolun içinde olmadan devam edeceğim. Mağazaları büsbütün yeniliyoruz. Yeni bir vakıf kuruyoruz. Bu vakıfta mevcut Göztepe’yi destekleyen derneklerin azamî yararlı olacak bir halde katkılar olacak. Amatör branşları ben yöneteceğim. Spor yasası müsaade verdiği biçimde futbolla öbür branşları ayıracağız. Çok memnunum. Çok âlâ bir ortak aldık yanımıza” dedi.

‘RASMUS EN BAŞARILI VE YENİLİKÇİ SPOR YÖNETİCİLERİNDEN BİRİSİ’

Henrik Kraft ise imza attıkları proje hasebiyle çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Göztepe Spor Kulübüne yatırım yaptıkları için çok keyifli olduklarını lisana getiren Kraft, şöyle konuştu:

“Uzun bir yolumuz vardı. Burada çok vakit geçirdik. Ben teknoloji ve telekom şirketiyle yatırım yapıyorum. Rasmus’la 5 yıl evvel karşılaştık ve arkadaş olduk. Birlikte yatırımlar yaptık. Birçoğu futbol odaklı yatırımlardı. Rasmus’un futbola olan hevesi bana da geçti. Bir yıl evvel Sport Republic’i kurma konusunda bana geldi ve başladık. Kendine has ve yenilikçi bir şirket kurduk. Daha çok futbol kulüp yapısına odaklanan bir şirket kurduk. Rasmus’un futbol ve liglerle ilgili kitapları vardı. FC Midtjylland grubunda oynadı. Kupalar ve şampiyonluklar kazandılar, Şampiyonlar Ligi’ne girdiler. İngiltere’de Brenford’la Premier Lig’e çıktı. Rasmus en başarılı ve yenilikçi spor yöneticilerinden birisidir.”

‘BİLİYORUZ Kİ 80 MİLYON FUTBOL İÇİN DELİRİYOR’

Rasmus Ankersen de tarihi bir ana şahitlik ettiklerini belirterek, Türkiye’deki futbol tutkusunun dikkatini çektiğini söyledi.

Çok memnun ve heyecanlı olduğunu aktaran Ankersen, “İzmir’i ziyaret ettim, tesisleri ziyaret ettim, stadı gezdim. Mehmet Beyefendi beni ağırladı ve burada özel bir şey olduğunu hissettim. Hakikaten güçlü bir iş başlayacak. Türkiye’deki futbol tutkunuz çok ilgimizi çekti. Göztepe büyük bir kentin ekibi, farklı konulara sahip. Büyük kentteyiz, taraftar tutkulu, olağanüstü stat var ve akademide mükemmel bir eğitim var. Bu potansiyel içindeyiz. Yerine getirilmemiş potansiyeli ortaya çıkarmak için geldik” diye konuştu.

Türkiye’de 80 milyondan fazla nüfus olduğunu ve futbolun Türkiye’deki ehemmiyetine değinen Ankersen, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biliyoruz ki 80 milyon futbol için deliriyor. Başarılı bir adımın gerçek istikamette atılması gerekir. Futbola yapılacak yatırım da ileriye gidecek. Bu potansiyeli gördük bu da bizi heyecanlandırdı. Mehmet Beyefendi üzere değerli bir ortağımız var. Biz her gün burada değiliz, kendisi üzere ortağımız olması değerli. Biz çok hırslıyız, kulübü bir etaba çıkaracağız. Önümüzdeki 10 yıllık periyoda baktığımızda genel muvaffakiyet gelecek ancak kademe basamak gelecek. Biz kulübü geliştirmek istiyoruz ve kısa vakitte Göztepe’yi Harika Lig’e taşımak istiyoruz. Sadece bir dönem muvaffakiyet değil arka arda dönemlerde başarılı olmak gayemiz. Transferde çok rekabetçi ortam var. Dönemi izlemek bize heyecan verecek.”

‘AVRUPA ARENASI ŞİMDİLİK UZAK GÖZÜKÜYOR ANCAK SABIRLI OLMALIYIZ’

Göztepe’nin hak ettiği yerde olmadığını düşündüklerini aktaran Ankersen, “Çok terleyeceğiz lakin buranın büyük bir kulüp olmaya bedel olduğunu biliyoruz. Bir gün Göztepe Avrupa’da da olacak lakin bunun için biraz beklememiz gerekiyor. Şu an TFF 1. Lig’deyiz. Maksatlar için biraz beklemeliyiz. Bir yere erişmeden evvel sistemli bir ortamı oluşturmak gerek. Bunu yapmak için sıkı çalışacağız. Muhteşem Lig’e geldiğimiz vakit bir sonraki basamağa geçeriz. Avrupa arenası şimdilik uzak gözüküyor ancak sabırlı olmalıyız” sözlerini kullandı.

Ankersen, Londra’da yaşadığını fakat bundan sonra İzmir’e sık geleceğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Marmaris’te orman yangınına neden olan şahsa ait karar

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki yangının çıkış sebebiyle ilgili yürütülen çalışma kapsamında Yalancıboğaz Adaağzı mevkiisindeki bulgular üzerine …

Avcılar’da kedilere su veren 6 yaşındaki çocuğa site idaresinden para cezası

Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde bir sitede, yaz aylarında sokak hayvanları için su ve mama bırakan çocukların ailelerine idare tarafından ‘Ortak …

Sırp organize suç örgütü liderini öldürenler yakalandı

Emniyet’ten yapılan açıklama şöyle: Türkiye’de 3 yıl önce yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, yasadışı …

Putin’in “askeri seferberlik ilan ettik” açıklamasına dünyadan birinci yansılar

Rusya Devlet Lideri Putin, kısmi askeri seferberlik ilan ederken, Batı ülkelerini suçladı. Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna’da barışçıl tahlil …

Ahmet Parıltı Çebi’den Valerien Ismael’e takviye

Josef’e gösterilen kırmızı kartla başlayan kararlar zincirinin puan kayıplarına yol açtığını savunan Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi “Valerien …

Tolgay Arslan’ın konutuna hırsız girdi

Udinese forması giyen Tolgay Arslan’ın konutuna, Inter ile oynadıkları maç esnasında hırsız girdi. Habertürk’ün haberine nazaran; bir periyot …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.