İstanbul’da kaçırılan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, 19 gündür kayıp: Yeni görüntüler ortaya çıktı

Almanya’da yaşayan ve Taksim ile Antalya’da kafe ve restoranları olan Kürt iş insanı Zeki Oğuz, bir ay önce İstanbul’a geldi. Oğuz, İstanbul’a geldikten sonra 18 Mart günü, Kemerburgaz Göktürk’te saat 15.55’te dokuz kişi tarafından 34 EPD 829 plakalı bir araca bildirilerek kaçırıldı.

Zeki Oğuz’un kaçırılmasının üzerinden 19 gün geçti. Ancak şu ana kadar ailesi ve avukatı herhangi bir bilgiye ulaşamadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iki kez suç duyurusunda bulunuldu. Emniyete sorulduğunda ise “İlgileniyoruz” yanıtı alındı. Olayın basında çıkmaması için ise Oğuz’un kardeşi Yahya Oğuz dolaylı olarak birçok kez uyarıldı.

Zeki Oğuz’un kaçırılma olayına ilişkin bugün yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Oğuz üç araçla ve dokuz kişi tarafından takip ediliyor. Zaman zaman araçlardan inenler kendi aralarında konuşuyor ve yer değiştiriyor.

Daha sonra araçlar Oğuz’un kaçırıldığı marketin önünde park ediliyor. Söz konusu kişiler burada bir süre bekledikten sonra önce marketten çıkan bir kişiyi kaçırmaya çalışıyorlar. Ancak Zeki Oğuz olmadığını anlaşılınca bu kişi bırakılıyor. Daha sonra marketten çıkan Oğuz 34 EPD 829 plakalı araca zorla bindirilerek kaçırılıyor. Dokuz kişinin maske ve şapka taktıkları görülüyor.

Oğuz zorla bindirildikten sonra araç hareket ediyor. Bu sırada bir kişi ise hareket halindeki araca yürüyerek eşlik ediyor. Daha sonra bu kişi kendisini bekleyen diğer araçlardan birine binerek bölgeden ayrılıyor.

AVUKAT TARIM: BAŞVURULARIMIZIN BİR AN ÖNCE SONUÇLANMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Twitter hesabından görüntüleri paylaşan Zeki Oğuz’un ve ailesinin avukatı Mesut Can Tarım, “Zeki Oğuz’un kaçırılmasına ilişkin bir kayıt daha elimize geçti… İstanbul gibi bir ilde gün ortasında Alman Federal Cumhuriyeti vatandaşı kaçırılabiliyor. Yasal başvurularımızın ivedi bir şekilde sonuçlanarak müvekkilimin bir an önce bulunmasını temenni ediyorum” dedi.


‘SORUŞTURMAYA GİZLİLİK KARARI GETİRİLDİ’

Avukat Mesut Can Tarım, daha sonra yaptığı yazılı açıklamada soruşturmaya gizlilik kararı getirildiğini duyurdu:

“Soruşturmada alınan gizlilik kararı ve müvekkilimin faydası gözetilerek geldiği aşamanın detayları hakkında bilgi verilememektedir. Bizler en kısa zamanda ve salimen bulunması için kamu makamları ile işbirliği içinde gayretle çalışmaktayız. Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul da bilgilendirilmiş olup konu kendilerince de takip edilmektedir. Umut ve gayretimiz eksilmemiş, artmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir