Netflix ödeme planı değiştirme nasıl yapılır? Netflix paket değiştirme

Netflix abonelik değiştirme 2022 yılında kullanıcılar tarafından sıkça araştırılıyor. Çünkü şimdi yıl bitmeden yaptı. 4K seçeneği bulunan ‘Özel Plan’ aylık 100 liraya yaklaşırken birçok kullanıcı daha uygun fiyatlı pakete geçmeye karar verdi.

NETFLIX ÜYELİK PAKETİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

* Netflix’te üyelik paketini değiştirmek için aygıtınızda Netflix uygulamasına girin ve profilinizi seçin.

* Uygulama ana ekranı açıldıktan sonra uygulama ana ekranının sağ alt köşesindeki ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıklayarak buradaki başlıklardan ‘Hesap’ başlığını seçin.

* Hesap seçeneği internet tarayıcınızda açılacaktır. Bu ekranda hesabınızla ilgili tüm ayarları yapabilirsiniz. Hesap e-posta adresini değiştirme, şifresini değiştirme ve ödeme prosedürlerini değiştirme üzere birçok özelliği bu ekrandan yapabilirsiniz.

* Bu ekrandaki seçeneklerden ‘Plan Ayrıntıları’ başlığının altındaki ‘Planı Değiştir’ seçeneğine tıklayarak sürece devam edin.

* ‘Planı Değiştir’ seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza üç tane Netflix üyelik paketi isimleri ve özellikleri çıkacak. Yanında tik işareti olan şu anda kullanmakta olduğunuz paketi belirtir. Değiştirmek istediğiniz paketi seçebilirsiniz.

* Seçtiğiniz paketin ödemesi, fatura kesim tarihiniz geldiğinde yapılır ve ödeme planı da bu tarihte değişir.

NETFLIX ÖDEME FORMÜLÜ DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

* Netflix hesabınıza ve profilinize giriş yapın. Daha sonrasında sağ üstte profil sembolünüzün bulunduğu menüden ‘Hesap’ seçeneğini tıklayın.

* Karşınıza çıkacak menüde ‘Üyelik ve Ödemeler’ sekmesine göz atın. Burada ‘Ödeme bilgilerini yönet’ ve ‘Yedek ödeme formülü ekle’ seçenekleri yer alıyor. Şayet var olan kartınızı değiştirmek istiyorsanız ‘Ödeme bilgilerini yönet’ seçeneği ile devam edin.

* Daha sonrasında kredi kartınız güncellemek için ‘Düzenle’ seçeneğini tıklayın. Peşinden yeni kart bilgilerinizi girin ve güncelleyin. Şayet yeni bir ödeme prosedürü eklemek istiyorsanız ‘Ödeme Usulü Ekle’ seçeneğine de tıklayabilirsiniz.

* Var olan karta ek olarak bir öteki ödeme yolu eklemek için de ‘Yedek ödeme prosedürü ekle’ seçeneği ile devam edin. Daha sonra kart bilgilerinizi girin ve süreci tamamlayın.

NETFLIX PAKETLERİ FİYATLARI (2022 EYLÜL)

Temel Plan Aylık: 45,99 TL

Standart Plan Aylık: 69,99 TL

Özel Plan Aylık: 93,99 TL

NETFLIX ÜYELİK FİYATI NASIL ÖDENİR?

Netflix abonelik fiyatı, Netflix’e kaydolduğunuz tarihte her ay otomatik olarak tahsil edilir. Bu ödemeleri yapmak için şu kartları kullanabilirsiniz:

* Visa
* MasterCard
* American Express
* Maestro
* Troy kredi kartları

NETFLIX’İ BİREBİR ANDA KAÇ KİŞİ İZLEYEBİLİR?

Abone olunan plan tipine nazaran Netflix’i birebir anda izleyebilen kişi sayısı 1 ile 4 ortasında değişiyor. ‘Temel’ plana abone olan kullanıcılar için sırf 1 kişi izleyebilir. ‘Standart’ planda 2 kişi Netflix kullanabilir. ‘Özel’ planda ise 4 kişi Netflix kullanabilir.

‘Standart’ ve ‘Özel’ plana sahip kullanıcılar tıpkı anda birebir Netflix hesabına giriş yapabilir. Fakat her iki kullanıcının da farklı profillere giriş yapması gerekiyor. Zira tıpkı anda tıpkı profile giriş yapılması halinde Netflix yanılgı verir.

Öte yandan Netlix’te 4 farklı profil açmak mümkün.

NETFLIX ÖDEME PLANI VE PAKET DEĞİŞTİRME EKRANI

Related Posts

Honda’dan Elektrikli Otomobiller Hakkında Üzen Açıklama

Elektrikli otomobil devrimi her ne kadar büyük bir heyecanla karşılansa da elbette bu devrimin hızlanmasını sağlayacak en büyük faktör araçların …

iPhone 14 Pro’nun “Dynamic Island” özelliğinin tüm işlevleri öğrenildi!

Daha tanıtılalı birkaç hafta olan iPhone 14 Pro, daha önce pek aşina olmadığımız özelliğiyle birlikte gelmişti ve akıllı telefonlar …

Samsung Galaxy Z Flip 4 sağlamlık testine sokuldu

Günümüzde katlanabilir telefonlar Samsung Galaxy Z modelleri ile büyük bir ivme kazanmış olsa da, dayanıklılık söz konusu olduğunda birçok …

Otomotiv bölümü ihtilal için vites yükseltiyor

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, Türkiye dahil 10 ülkede 10 bin tüketici ve otomotive istikamet veren 100 bölüm …

iPhone 14 fiyatı bir kez daha zamlandı: Bakın yeni fiyat ne kadar

Neredeyse son 6 ayı Apple tarafından yarın tanıtılacak iPhone 14 serisine ilişkin bilgileri aktarmakla geçirdik. Yarın ise artık bu sürecin …

Tesla’dan yeni hamle! Bu sefer atağa geçti

Dev ABD’li şirket Tesla, 2021 yılının son çeyreğinde 310.000 adet otomobil teslimatı gerçekleştirerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Çip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.