Son dakika: Fenerbahçe, Jorge Jesus’u açıkladı Avrupa’da yer yerinden oynadı: “İstanbul için tek şartı vardı!”

Ve Fenerbahçe’de mutlu son! Sarı Lacivertliler, Portekizli teknik adam Jorge Jesus’u resmen açıkladı. KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz, Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jorge Fernando Pinheiro de Jesus ile görüşmelere başlamıştır.” ifadelerine yer verildi.

UZUN SÜREDİR TAKIMI TAKİP ETTİ

Fenerbahçe’de 2021 Aralık’ta başlayan teknik direktör çalışmalarını detaylı bir şekilde yöneten Başkan Ali Koç, Joachim Löw ve Jorge Jesus isimlerini ön plana almıştı. Sarı-lacivertliler ilk olarak Joachim Löw’le görüşmelerde bulunmuş ancak Alman teknik adamın talepleri sonrasında anlaşma sağlanamamıştı. Fenerbahçe’de aynı dönemde Jorge Jesus’la da görüşmeler yürütüldü. Portekizli teknik direktör bu süreçte Fenerbahçe’nin maçlarını ve oyuncuların performanslarını detaylı bir şekilde takip etme fırsatı yakaladı.

LİZBON’DAKİ GÖRÜŞMEYİ SKORER DUYURMUŞTU

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Joachim Löw’le anlaşma sağlanamamasının ardından bir numaralı hedef olarak Jorge Jesus’u belirlemişti. 67 yaşındaki teknik direktörle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, SKORER’in özel olarak duyurduğu haberde Portekiz’de bir araya gelmişti.

Jorge Jesus ile Fenerbahçe Başkanı arasındaki bu görüşmelerde, Portekizli’nin kendisine sunulan projeden olumlu yönde etkilendiği belirtilmişti. 67 yaşındaki çalıştırıcı ile Ali Koç arasındaki görüşmede Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa da yer almıştı. Jorge Jesus ve Ali Koç’un da yer aldığı grubun hatıra fotoğrafını SKORER yayınlamıştı.

BAŞKAN ALİ KOÇ AÇIKLAMIŞTI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus’la yaptığı ve SKORER’in duyurduğu görüşmeye dair açıklamalarda bulunmuştu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, SKORER’in görüntülediği dev buluşmayla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: Jesus ile sadece yemek yemedik. Ciddi bir planlama var, 2.5 aydır takım üzerinde çalışıyor.’

EKİBİYLE ANALİZLERE BAŞLAMIŞTI

Fenerbahçe’de görüşmelerde önemli mesafeler kat eden Jorge Jesus ardından sarı-lacivertli kulübe yoğunlaşmıştı. Ekibiyle birlikte sarı-lacivertlilerin oynadığı maçları analiz eden Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin yeniden Şampiyonlar Ligi’nde boy göstermesi için çalışmalarını hızlandırmıştı.

ALİ KOÇ İLE GÖRÜŞME HALİNDE

İstanbul’daki Jorge Jesus-Ali Koç görüşmesine Skorer ulaştı. Fenerbahçe’nin KAP’a bildirdiği Jorge Jesus, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Kalamış’ta bir restorantta görüşme halinde.

Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’u resmen açıklaması Avrupa’da geniş yanı buldu. Başta Portekiz medyası olmak üzere Avrupa’da manşetlere taşındı.

İşte Jorge Jesus’un Avrupa’daki yansımaları…

MARCA: JESUS, FENERBAHÇE İLE İMZALAMAK İÇİN İSTANBUL’DA

İspanya’nın önde gelen spor sitelerinden Marca, Jesus’un görüşmelere son şeklini vermek üzere İstanbul’a geldiğini okuyucularına aktardı. Haberde “Jesus, Fenerbahçe’den 7 milyon Euro kazanacak. Tecrübeli teknik direktörün bugün resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor. Fenerbahçe’nin tek hedefi lig şampiyonluğu. Jesus bunu elde edebilmek için yarışacak. Aralık 2021’in sonunda, Benfica’dan ayrıldığından bu yana boşta alan Jesus, Suudi Arabistan’da Al-Hilal ve Brezilya’da Flamengo’nun ardından üçüncü kez yurtdışı deneyimine hazırlanıyor.” denildi.

RECORD: FENERBAHÇE, JESUS İLE MÜZAKERELERİ DOĞRULADI

Portekiz’in önde gelen spor gazetelerinden Record, Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’u resmen açıkladığını ve müzakerelerin son aşamada olduğunu okuyucularına aktardı. Haberde “Aralık ayından beri serbest konumda olan Jorge Jesus, Fenerbahçe’den yıllık 7 milyon Euro kazanacak. Müzakereler İstanbul’da bir otelde son şeklini alacak.” ifadelerine yer verildi. 

O JOGO: FENERBAHÇE, JESUS’LA GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Portekiz’den O jogo, Fenerbahçe’nin Portekizli teknik adamla görüşmelere başladığ haberini manşetine taşıdı. Haberde, “Deneyimli teknik direktör Fenerbahçe ile zaten anlaşma sağlamıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, Jesus’un 7 milyon Euroluk taleplerini kabul etti.” ifadelerine yer verildi.

A BOLA: TEK ŞARTLA TÜRKİYE’Yİ TERCİH ETTİ

Portekiz’in en ünlü spor sitelerinden A Bola ise Jorge Jesus’un Fenerbahçe yönetimiyle yaptığı görüşmelerde tek bir şart sunduğu ve Fenerbahçe yönetiminin de bu şartı kabul ettiğini iddia etti. A Bola’da yer alan haberin detayında, “Fenerbahçe, Jorge Jesus’u KAP’a bildirdi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla görüşmeler resmiyet kazandı. Kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Jorge Jesus, sözleşmenin 1 yıl olması şartıyla Fenerbahçe’nin teklifini kabul etti. Fenerbahçe bu şartı kabul edince Jesus, İstanbul’a gitmeyi kabul etti.” ifadelerine yer verildi.

Related Posts

Politico: Türkiye olmadan yaşamak neredeyse imkansız

ABD merkezli Politico mecmuası, Türkiye’nin bölgesindeki rolünü vurgulayan bir tahlile imza attı. “Birlikte yaşamak güç, onsuz yaşamak …

Okan Buruk 3 yeni transfere birinci 11’de baht verdi

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Harika Lig’in birinci haftasındaki Antalyaspor deplasmanında 3 yeni transfere misyon verdi. Spor Toto …

AK Partili belediye 2 milyon liraya ‘haremlik selamlık’ plaj açtı

Van’da AK Partili Tuşba Belediyesi’nce Van Gölü kıyısında bulunan Ayanıs Mahallesi’ndeki ‘haremlik selamlık’ plaj merasimle hizmete açıldı …

Son Dakika: Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti

Türkiye’deki en önemli seslendirme sanatçılarının başında gelen Sungun Babacan, İstanbul’da yaşamını yitirdi. 63 yaşında hayata gözlerini yuman …

Teröre karşı birlikte mücadele kararlılığı

İki liderin, Türkiye-Rusya ilişkilerinin, mevcut bölgesel ve küresel tüm sınamalara rağmen, karşılıklı saygı ve mütekabil çıkarların tanınması …

Hastanede bebek kaçırılmasına karşı ‘çip’li takip

Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bebeklerin kaçırılması ya da karıştırılmasını önlemek ismine 2017 yılında ‘Pembe Kod Takip Sistemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.