Steam’de Haftanın En Çok Satan Oyunları Belli OIdu: O Oyun Listeye Geri Döndü

Steam Charts verileri ışığında 28 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında en çok satan oyunlar açıklandı. Listenin en tepesine alıştığımız üzere CS:GO hakimken aylar sonra geri dönen bir oyun ise hepimizi şaşırttı.

1. Listenin ilk sırası uzunca bir süredir adeta ipotekli.

CS:GO’nun tahtını kimselere bırakmaya niyeti yok. En azından geçtiğimiz günlerde duyurulan halefi Counter-Strike 2 gelene kadar. Oyun giderayak dahi Valve’a deliler gibi para kazandırmaya devam ediyor. Ne diyelim, hayırlı evlat.

2. Battle royale cephesinde ise taç çoktan el değiştirdi.

Oynaması ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends global en çok satanlar listesinin ilk sırasında. Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve yayıncılığını EA Games’in üstlendiği oyun ülkemizde de epey popüler.

3. Ellere var da bize hala yok. Gerçi olsa da alamayız gibi…

Steam Deck neredeyse çıktığı ilk günden bu yana listenin ilk beşinden aşağısını hiç görmedi. Ülkemizde resmi olarak satışta bulunmayan Steam Deck sayesinde tüm Steam kütüphanesine erişmek mümkün.

4. Resident Evil 4 basamak düşse de hala üst sıralarda.

Ne oyundu be! Capcom’un sektöre adeta remake dersi verdiği Resident Evil 4 ile o uğursuz köye kendimiz gitmiş kadar olduk. Atmosferi ve oynanışı ile aklımızı alan Resident Evil 4 geçen haftaya göre 2 basamak düşse de hala popüler.

5. Amazon’un MMO’su geri döndü!

Çıkışı ile büyük ses getiren, Amazon tarafından geliştirilen ve yayınlanan New World başlangıçtaki popülerliğinden epey uzak. Ancak oyun eski günlerine geri dönüyor olabilir. Zira aylar sonra kendisini ilk kez listede gördük.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • PUBG: Battlegrounds

  • FIFA 23

  • DREDGE

  • Crusader Kings III: Chapter II

  • Destiny 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir