Alman kadınla evlenecekti: Türk damadı nikahta sınır dışı ettiler

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ile 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri nikah salonunda beklenmedik davetlilerle karşılaştı.

Çift henüz evlenmeye “evet” dememişken bir anda salona giren 12 Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden yetkili, Hamza’yı hiç beklemediği bir anda yakaladı. Hamza’nın ülkede kaçak kaldığını söyleyen yetkililer, genç adamı nikah masasından kaldırdı.

Hamza’nın avukatı Gregor Klammer, “Hamza salı akşamı 19.10’da Türkiye’ye gönderilecek. Oradan da askerlik şubesine gönderilmesi bekleniyor.” dedi. Klammer, Avusturya’nın bu admının yasa dışı olduğunu da söyledi.

Alman Bild gazetesine konuşan gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Gundula, “Nikah sırasında nikah memuru bir anda masadan kalktı ve bir şey alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran’ın Perfect isimli şarkısı çalıyordu. Ve bir anda Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili girdi.” dedi.

Gundula bir yetkilinin, “Saat şu an 08.52 ve siz gözaltına alındınız. Bizimle gelin.” dediğini söylerken, gözyaşlarına boğulduğunu ve Hamza’nın da şoke olduğunu söyledi. Gundula yetkililere itiraz ettiğini söylerken, “Bugün evlenmemiz gerekiyor.” dediğini ve bunun karşılığında da “Ama bugün değil.” yanıtını aldığını belirtti.

Gundula’nın olaydan sonra fenalaştığı belirtilirken, genç kadının Avusturya’da 17 yıldır yaşadığı belirtildi. Gundula, “Onu yakalamak için işte ya da evde binlerce fırsatları vardı ama bizi bu travmatik deneyimle ayırdılar.” dedi.

Bild gazetesi, çiftin Viyana’daki bir restoranda çalışırken tanıştıklarını söyledi. Psikoloji okuyan Gundula’nın garson olarak çalıştığı ve Hamza’nın da aşçı olduğu kaydedildi.

KAYNAK: SÖZCÜ GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx