Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

Apple‘ın Vision Pro başlığı, özellikle bu cihaz için tasarlanmış yaklaşık 600 uygulama koleksiyonu ile satışa sunuldu. Bu sayı etkileyici olsa da, iPhone ve iPad’in geniş uygulama mağazalarıyla kıyaslandığında daha az kalıyor. Geliştiricilere destek olmak amacıyla Apple, Vision Pro için “Geliştirici Kayışı” adını verdiği bir aksesuarı 300 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürdü. Bu kayış, aslında bir USB-C dongle görevi görüyor ve geliştiricilerin başlığı doğrudan bir Mac’e bağlamasına olanak tanıyor.

Geliştirici Kayışı, yalnızca Apple Geliştirici web sitesi üzerinden temin edilebiliyor ve grafik yoğun uygulamalar ile oyunların geliştirilmesini hızlandırmak isteyen geliştiricilere yönelik. Bu, uygulamaların cihazda doğrudan derlenmesi ve hata ayıklanması anlamına geliyor ve kablosuz bir bağlantıya ihtiyaç duymadan işlemlerin yapılabilmesini sağlıyor. Ancak Apple, dosya aktarımının da mümkün olup olmadığını doğrulamadı.

Apple Vision Pro için yeni aparatlar satışa sunuyor

Apple TV ve Watch gibi diğer Apple cihazları için geliştirme seçenekleri mevcutken, VisionOS uygulamalarını, özellikle 3D özellikler içeren uygulamaları Wi-Fi üzerinden aktarmak zor olabiliyor. Bu nedenle, gelişmiş özellikler içeren Vision Pro projeleri üzerinde çalışan geliştiriciler için Geliştirici Kayışı özellikle değerli olabilir.

Ancak, bu aksesuarın yalnızca geliştiricilere yönelik olduğunu ve tüketiciler için tasarlanmadığını belirtmek önemli. Bu nedenle, sıradan Apple Mağazası’nda bulunmuyor. Yalnızca Apple Geliştirici sitesi üzerinden ve şu an için yalnızca ABD’de bulunan geliştirici hesabı sahipleri tarafından sipariş edilebiliyor.

İlginç bir şekilde, Geliştirici Kayışı yerleşik bir hoparlöre sahip çünkü geliştiriciler, Vision Pro ile birlikte gelen sağ ses kayışını bu kayışla değiştirmek zorunda. Ayrıca, ABD’deki Apple Mağazaları şimdi 25 dakikalık Vision Pro denemeleri sunarak, cihazın yeteneklerini, mevcut içerik ve uygulamaları ve daha fazlasını gösteriyor. Başlık, yıl içinde ek ülkelerde de piyasaya sürülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx