Forması yüzünden saldırıya uğrayan çocuk Trabzon’da: ‘Çocuklar hep gülmeli’

TRABZON – Bursa’da, geçtiğimiz hafta üzerinde Trabzonspor formasıyla sokakta arkadaşıyla oynadığı sırada yoldan geçen bisikletli bir şahsın biber gazı saldırısına uğrayan 9 yaşındaki Yusuf Emir Bolat ve ailesi, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın davetlisi olarak dün Trabzon’a geldi.

Konyaspor maçında kulübün özel misafiri olan Yusuf Emir Bolat ve ailesi ilk olarak Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i ardından da Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti.

TSYD’de basın mensuplarına yaşadığı olayı anlatan Yusuf Emir Bolat, 29 Ekim kutlamalarının ardından arkadaşıyla buluştuğunu söyledi.

Arkadaşıyla dondurma yediği sırada sokaktan geçen bisikletli bir şahsın önlerinde durduğunu aktaran Bolat, “Üzerimde Trabzonspor forması vardı. Yanımıza yaklaşıp bana ‘Sen Trabzonsporlu musun’ diye sordu. Ben de ‘Evet’ dedim. ‘Trabzonspor eziktir’ deyip, gözüme biber gazı sıktı ve kaçtı” dedi.

‘BAŞKAN DOĞAN EL ATINCA HERKES ARAMAYA BAŞLADI’

Hastane süreci ve saldırı sonrası oğlunun yaşadıklarını anlatan Yusuf Emir Bolat’ın annesi Sonay Baş, daha önce Bursa’da böyle bir durum yaşamadıklarını ve olay sonrası korku ve panikten dolayı tansiyonun çıktığını söyledi.

Olayı insanlara ilk anlattıklarında inandırmakta güçlük çektiklerini belirten Baş, “Olayı ben de karakolda videoda izleyip gördüm. Oğlumun tedavisi bittikten sonra hastaneden çıkardık. 3 gün sonra şahısla ilgili haber beklerken gece 22.00 sıralarında Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan aradı, Yusuf’un durumunu ve şahsın yakalanıp yakalanmadığını sordu. Trabzonspor sosyal medyada paylaşım yaptıktan sonra beni her yerden aramaya başladılar. Demek ki Ertuğrul Doğan’ın bu işe el atması gerekiyormuş” diye konuştu.

‘YUSUF’U GÖREN HERKES FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEDİ’

Başkan Doğan’ın kendilerini Konyaspor maçına davet ettiği için çok mutlu olduklarını kaydeden Baş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dün geldik, çok güzel bir karşılama oldu. Akşam tesislere gidip futbolcularla tanıştık. Yusuf’u kent meydanında gezdirdim, gören herkes fotoğraf çekilmek istedi. Ona ‘Sen bizim kahramanımızsın’ diyorlar. Yusuf sayesinde ben de kendi çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Kimse çocuklara zarar vermesin, çocuklar hep gülmeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx