Galaxy S24 Yapay Zeka Özellikleri 2025 Sonrasında Ücretli Olabilir

Samsung, 17 Ocak tarihinde birçok yeni yapay zeka özelliğiyle birlikte gelen Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarını resmi olarak tanıttı. Öte yandan şirket, Galaxy S24 yapay zeka özelliklerini 2025 yılı sonrasında ücretli olarak sunmaya başlayacak gibi gözüküyor.

Şirketin Galaxy S24’ün açılış sayfasında yer alan detaylara göre, yapay zeka destekli özellikler 2025 yılı sonuna kadar S24 serisinde ücretsiz olacak. Şirket ayrıca üçüncü taraf şirketler tarafından sağlanan yapay zeka özellikleri için farklı koşulların geçerli olacağını da belirtmiş.

Sayfadaki ifade tam olarak şu şekilde:

“Galaxy AI özellikleri, desteklenen Samsung Galaxy cihazlarında 2025’in sonuna kadar ücretsiz olarak sağlanacaktır. Üçüncü taraflarca sağlanan AI özellikleri için farklı koşullar geçerli olabilir.”

Fiyatlandırma veya Samsung’un 2025’ten sonra bu özelliklerden yararlanmak için bir abonelik modeli sunmayı planlayıp planlamadığı konusunda şu an için herhangi bir bilgi yok. Canlı Çeviri dışındaki tüm yapay zeka destekli özelliklerin internet bağlantısı gerektireceğini de belirtelim.

Böyle bir hamlenin aslında pek de şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. Malum, Google Pixel 8 de Magic Editor gibi bazı yapay zeka özelliklerini sadece Google One aboneliği olanlara sunuyor. Samsung da bazı özelliklerin sağlanması için Google’ın ortaklığına güveniyor ve dipnotlarda da belirtildiği gibi, bu özellikler üçüncü taraflarca yönetilecek ve daha uzun süre ücretsiz kalabilir.

Samsung ayrıca, Galaxy S24 serisi için yedi yıllık yazılım desteği sunmayı planladığını doğruladı. Uzun süreli destek göz önüne alındığında, şirketin yalnızca 2 yıllık ücretsiz yapay zeka özellikleri sunduğunu görmek ise şaşırtıcı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx