Kadın Voleybolculara Küfürler Edip Yaraladılar: Türk Sporunda Neler Oluyor?

Hakem Halil Umut Meler’e Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın yumruklu saldırısının ardından, KFC Kadınlar 1. Ligi’nde yaşanan çirkin olay ortaya çıktı. KFC Kadınlar 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden Nicer Hotel Voleybol Takımı, Adana İmamoğlu Belediye ile oynadığı maçta yaşanan olayları açıkladı. Malatya temsilcisi resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, dünkü karşılaşmada antrenörlerin ve oyuncuların saldırıya uğradığını duyurdu.

Sadece futbolda değil, ülkemizdeki neredeyse tüm spor müsabakalarında canımızı sıkacak, “Kara Gece” olarak nitelendireceğimiz olaylar ortaya çıkıyor.

KFC Kadınlar 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden Malatya temsilcisi Nicer Hotel Voleybol Takımı, Adana İmamoğlu Belediye ile oynadığı maçta saldırıya uğradıklarını açıkladı.

Voleybol camiasında “Voleybolda Kara Gece” olarak nitelendirilen bu olayda Nicer Hotel Voleybol açıklamalarda bulundu. Adana İmamoğlu Belediye taraftarlarının maçın başlamasıyla birlikte sporculara ve antrenörlere yönelik ağza alınmayacak küfürlerde bulunduğu belirtildi.

Maçın sağlıklı bir şekilde oynanmasına engel olunduğu ifade edilen açıklamada, maç bitiminde tribünlerin boşaltılmayarak sporcuların soyunma odasına girişine izin verilmediği ve sahaya cam bardak, şişe ve yaralayıcı maddelerin atıldığı vurgulandı.

Açıklamada, takımın oyuncularından Berfin Arslan’ın saldırı sırasında yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bilgisi de paylaşıldı.

Yapılan açıklamanın tamamı şöyleydi?

”Bugün oynadığımız Adana İmamoğlu Belediye maçında, maçın başlamasıyla birlikte sporcu ve antrenörlerimize ağza alınmayacak küfürler edilerek, maçın sağlıklı bir şekilde oynanmasına engel olunmuştur. Maç bitiminde ise tribünleri boşaltmayıp sporcularımızın soyunma odasına girmesine engel olunmuştur. Sahaya cam bardak, şişe ve yaralıyıcı maddeler atılmış, sahaya girerek kadın sporcularımız dövülmeye çalışılmıştır.

Bu saldırı sonucunda  sporcumuz Berfin Arslan yaralanmış, ambulansla hastaneye kaldırılan sporcumuza dikiş atılmıştır. Kulüp olarak kadın voleybol takımı sporcularımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin, yetkili organlarca yapılmasını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.’ denildi.

Halil Umut Meler’e milyonların gözü önünde yapılan saldırı neredeyse sporun her tarafına sirayet etmiş durumda.

Gencecik sporcularımıza cam şişeler atılıyor, darp ediliyor, hakaretler-küfürler kıyamet gibi yağıyor.

Yaşanan bu çirkin olaya gelen tepkiler şöyleydi?

?

?

?

?

Sporcularımıza geçmiş olsun diyor ve sorumluların derhal hesap vermesini bekliyoruz…

Sizce bu yaşananlar sadece liglerin ertelenmesiyle çözülür mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx