Kanal D’den stratejik işbirliği… D Media ve Eagle Films anlaştı

Anlaşma kapsamında ilk olarak ‘Ölene Kadar’ dizisi, 2024’ün ilk çeyreğinde Kanal D ekranında olacak. Anlaşmaya imza atan Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, ”Bu seneye damga vuracak projeler geliyor” derken Eagle Films Ortadoğu CEO’su Jamal Sannan “Bizim izleyicilerimiz Türk içeriklerini çok seviyor. Uluslararası düzeyde ise Türk dizilerinin etkili olduğunu hatta bütün dünyayı ele geçirdiğini söyleyebilirim” değerlendirmesini yaptı.

Murat Yancı

16–19 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen MIPCOM 2023 dizi, film, içerik, TV ve yapım dünyasını bir araya getirdi. Bu yıl 39’ncu kez ziyaretçilerle buluşan fuar, Cannes’ın ünlü Croisette Festival binasında gerçekleştirildi. İçerik ve eğlence dünyasının en büyük etkinliği olan MIPCOM 2023, önemli bir anlaşmaya da ev sahipliği yaptı.

12 BİN KATILIMCI GELDİ

110 ülkeden, 12 binden fazla katılımcıyla gerçekleşen MIPCOM 2023’te “Seversin”, “Dönence” ve “Arka Sokaklar” dizilerinin yapımcısı olan D Media ve uluslararası yapım ve dağıtım şirketi Eagle Films arasında sektöre damgasını vuracak bir işbirliği gerçekleşti. Anlaşmaya imzaları, Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı ile Eagle Films Ortadoğu CEO’su Jamal Sannan attı.

‘DEVAM EDECEK’

Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, Eagle Films ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaratıcı endüstriler alanındaki iki paydaş olarak güzel başlangıç yapıyoruz. Birlikte çok iyi işlere imza atacağımızı düşünüyoruz. Türk televizyon tarihine damga vuracak büyük projeler geliyor” dedi.

‘DÜNYAYI ELE GEÇİRDİ’

Eagle Films CEO’su Sannan da, Kanal D’nin yakın bir zamanda dünya devi olacağını kaydederek, “Ölene Kadar dizisinin sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada başarı göstermesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Özellikle Ortadoğu Türk içeriklerini çok seviyor. Uluslararası düzeyde ise Türk dizilerinin etkili olduğunu hatta bütün dünyayı ele geçirdiğini söyleyebilirim. Çünkü, Doğu ve Batı arasında modern bir sentez yapıyorlar. Ben inanıyorum ki Türkiye bu konuda dünya çapında birinci, hatta dünya devi olacak” diye konuştu.

SEVERSİN/DİLEK TAŞI

YENİ DİZİ İLK ÇEYREKTE

-D Media’nın yapımcılığını üstleneceği ‘Ölene Kadar’, 2024’ün ilk çeyreğinde Kanal D ekranında izleyicisi ile buluşacak. Senaryo çalışmalarına başlanan dizinin oyuncu kadrosu için önümüzdeki günlerde
görüşmeler sağlanacak.

İHRACATTA LİDER

-Türk dizileri 152 ülkede, 750 milyondan fazla seyirci tarafından takip ediliyor. Ortadoğu ve MENA Bölgesi’nden tüm dünyaya yayılan diziler, Hindistan’dan Brezilya’ya, Şili’den Rusya’ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde büyük ilgi görüyor. MIPCOM 2023 verilerine göre Türkiye, İngilizce konuşulan ülkeler hariç, dizi ihracatında birinci sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx